Miejsce

Miejsce

Hotel Ancora

Nasz hotel położony jest w północnej części Włoch w miejscowości Cervia w malowniczym regionie Emilia-Romania. Stolicą regionu jest Bolonia. Hotel znajduje się w zacisznej okolicy. Wystarczy przejść ok. 100 metrów, aby znaleźć się na przepięknej piaszczystej plaży nad Morzem Adriatyckim. Dodatkowo w hotelu znajduje się basen zewnętrzny.

Cervia

Cervia jest miastem o niezwykle ciekawej przeszłości. To nie tylko malowniczy nadmorski kurort, ale także ważny producent naturalnej soli. Będąc w Cervi warto zobaczyć Muzeum Soli, obronną Wieżę św. Michała, Miejski Gmach oraz serce tego miasta – przepiękny Placu Garibaldiego. Plac tego stanowi centrum życia kulturalnego mieszkańców i turystów. Wiosną na plaży Cervii odbywa się Międzynarodowy Festiwal Latawców.

Mirabilandia

Mirabilandia to drugi pod względem liczby odwiedzających park rozrywki we Włoszech. Znajduje się na adriatyckim wybrzeżu w Ravennie. Park zajmuje obszar 30 ha, a dodatkowe 10 ha powierzchni przypada na obszar wodny. Na terenie parku znajdziemy 5 obszarów tematycznych, około 40 atrakcji, w tym 7 kolejek górskich, a także restauracje i bary.

Oltremare Riccione

Oltremare został wybudowany w roku 2004. Stanowi mieszankę parku rozrywki, ogrodu zoologicznego oraz wielkiego akwarium. Oferuje m.in. spektakularny pokaz delfinów w Lagunie Delfinów. Zaraz przy Oltremare znajduje się park rozrywki Aquafan.

San Marino

San Marino to jedno z najmniejszych państw świata i jedyne takie państwo-miasto we Włoszech. Położone wysoko na wzgórzu Monte Titano słynie z przepięknej starówki, ogromnego zamku i faktu, iż jest najstarszą republiką świata. Ciekawostką jest, że na 31 tys. mieszkańców jest tu 32 tys. zarejestrowanych samochodów.

Ravenna

Rawenna to jedno z trzech najważniejszych miast regionu Emilia-Romania w północnych Włoszech. Wśród turystów Ravenna słynie przede wszystkim za sprawą cudownych kościołów, a konkretnie ich wnętrz zdobionych prześlicznymi mozaikami.

San Leo

Serce San Leo stanowi otoczony starą zabudową niewielki plac zwany Piazza Dante, w pobliżu którego na najwyższym szczycie w okolicy wznosi się najważniejszy zabytek miasteczka jakim jest okazała, masywna kamienna twierdza “Rocca Fortezza”, którą można zwiedzać.

To tylko niektóre z miejsc wartych zobaczenia w okolicy.

Odwiedź nas i przekonaj się sam!

Chcesz zarezerwować termin? Masz pytania?